Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή
Για αναρτήσεις και διαφωνίες επώνυμα στη διεύθυνση tessas@freemail.gr

Τετάρτη 11 Μαΐου 2011

Ο Μαραθωνοδρόμος της Πάργας.

Την 21η θέση κατέλαβε στην κατηγορία του (Μ,50-54) ο μαραθωνοδρόμος της Πάργα Γεράσιμος Μητσουλης, στο 6ο διεθνή μαραθώνιο «ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ» που έγινε της 10 Απριλίου με αφετηρία στην κεντρική πλατεία του Δήμου Πέλλας, μπροστά από το άγαλμα του έφιππου Μεγάλου Αλεξάνδρου, και τερματισμό στην παραλία Θεσσαλονίκης στο άγαλμα του Μεγάλου Αλέξανδρου. Στη γενική κατάταξη σε σύνολο 522 αθλητών κατέλαβε την 173 θέση με χρόνο 3:41΄:18΄΄, ο πρώτος του αγώνα Κενυάτης Biwott Peter έκανε την διαδρομή σε χρόνο 2:13΄:12΄΄.  Με το λογότυπο της Πάργας στο στήθος με αρκετό κουράγιο και δύναμη προπονείται για τον  ορειβατικό μαραθώνιο Ολύμπου που θα διεξήχθη της 26 Ιουνίου 2011(ο περσινός του χρόνος στον ίδιο αγώνα ήταν 06:32΄:22΄΄)
Του ευχόμαστε καλή προπόνηση χωρίς τραυματισμούς.