Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή
Για αναρτήσεις και διαφωνίες επώνυμα στη διεύθυνση tessas@freemail.gr

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2012

Απόλλων Πάργας - Α.Ε.Κ Αρχαγγέλου 2- 0.

Στο γήπεδο της Πάργας με ιδανικό καιρό για ποδόσφαιρο ο Απόλλων Πάργας νίκησε την αξιόμαχη ομάδα της Α.Ε.Κ  Αρχαγγέλου  με σκορ 2-0. Μόλις στο 7ο λεπτό με κοντινή κεφαλιά ο Μ.Σερίφης έκανε το 1-0 σκορ με το οποίο τελείωσε το Α’ ημίχρονο, στην επανάληψη και στο 52ο λεπτό ο Παπαγεωργίου έκανε την απόκρουση του αγώνα  σε τεα-α-τετ του Τουμανίδη και αποσόβησε την ισοφάριση. Στο 70ο' λεπτό σε φάουλ κομπίνα, ο Μπουρνάς έκανε το 2-0 (video) που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.
   Δίκαιη η νίκη της Πάργας που ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα αλλά και εμείς σταθήκαμε αντάξια στον αγωνιστικό χώρο, κάναμε ευκαιρίες αλλά δεν μπορέσαμε να πετύχουμε γκολ, συγχαρητήρια στις ομάδες για το όμορφο θέαμα που παρουσίασαν σημερα. Δήλωσε στο pargasport ο προπονητής της Α.Ε.Κ Αρχαγγέλου Αμάραντος μετά την λήξη του αγώνα.
Διαφήμιση της διαιτησίας από τους κ. Ρίππη – Παφύλα – Λαζάρου.

Αναδημοσίευση και Φωτογραφία από το Blog, srortanthoussa.