Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή
Για αναρτήσεις και διαφωνίες επώνυμα στη διεύθυνση tessas@freemail.gr

Δευτέρα 8 Οκτωβρίου 2012

Αστέρας Ανθούσας - ΑΕΝ Σαμψούντας 1-4.

Ανέτοιμη έδειχνε η ομάδα του Αστέρας Ανθούσας στην σημερινή πρεμιέρα της β ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας παρά της φιλότιμες προσπάθειες των ποδοσφαιριστών δεν μπόρεσαν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα. Αντίθετα η ομάδα της ΑΕΝ Σαμψούντας ήταν σε πιο καλή κατάσταση και κατάφερε να πάρει σχετικά άνετα και δίκαια το τρίποντο.
Στο 2ο κιόλας λεπτό η ΑΕΝ κατάφερε να προηγήθη με γκολ που πέτυχε ο Σωτηριάδης με κοντινή κεφάλια στο 14ο λεπτό ο Μαυρής έκανε το 0-2 και στο 35ο ο Χρ. Πολατίδης έκανε το 0-3 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας κατάφερε να μείωση σε 1-3 με γκολ που πέτυχε ο Βαγ. Γαβριήλ αλλά στην συνέχεια ο Χρ. Πολατίδης με δυνατό σουτ έκανε το τελικό 1-4.
Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα η διαιτησία των κ Ρούσου Γ. Μπάκου και Π. Πάτση.