Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή
Για αναρτήσεις και διαφωνίες επώνυμα στη διεύθυνση tessas@freemail.gr

Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2012

Έχασαν οι δυο ομάδες της Πάργας.

Το καλοκαίρι δεν τελείωσε!!! Απόλλων Πάργας.

Ακόμα σε διακοπές του καλοκαιριού βρίσκονται οι ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα Πάργας χωρίς να καταβάλουν προσπάθεια έχασαν και από την Θύελλα Σινώπης στο γήπεδο τους με 2-0. Ο Απόλλων στο Α ημίχρονο είχε δυο δοκάρια σε ισάριθμες φάσεις μετά από φάουλ. Φλύαρος στην
συνέχεια δεν μπόρεσε να καταφέρει να φτάσει με αξιώσεις και να κάνει την μεγάλη ευκαιρία απέναντι σε μια ομάδα που ήξερε τη ζητούσε στο γήπεδο με αρχηγό τον Σάββα Αηδόνη ο όποιος στο 37ο λεπτό μετά από ένα σάστισμα της άμυνας του Απόλλωνα πέτυχε με πλασέ το 0-1. Το δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων είχε την υπεροχή και έχασε πολλές ευκαιρίες για να ισοφάριση με την καλύτερη του Μάρκου με σουτ από την μικρή περιοχή πάνω από τα δοκάρια του Τυρέκογλου που μαζί με τον Αηδώνη ήταν η κορυφαίοι του αγώνα. Και ενώ ο Απόλλων έχανε την μια ευκαιρία μετά την άλλη σε μια αντεπίθεση η Σινώπη κατάφερε να πετύχει το δεύτερο γκολ με τον Αμανατίδη Σάββα  και να γίνει το 0-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Εντεκάδες.
Απόλλων Πάργας  (Μουστάκας)
Τσοβίλης, Θόδωρης, Μπουρνάς, Μάρκο, Κατσαούνης, Δέσκας,
Δ.Σερίφης, Gega, Μηλιώνης, Βάσσος, Λιάλιος, (Σερίφης, Μ.Βέκιος, Π.Τούσης).

Ένωση Πάργας-Αχέρων Καναλακίου 0-3.

Με το παιχνίδι της Ένωσης Πάργας με τον Αχέρων Καναλακίου, που ολοκληρώθηκε με 3-0 υπέρ των φιλοξενούμενων, ολοκληρώθηκε την Κυριακή 14 Οκτωβρίου η 4η αγωνιστική τής Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας. Τα αποτελέσματα αναλυτικά: ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ- ΑΕΚ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ 0-2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ 0-2 ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ-ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ 2-1 Α.Ο.ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ- Α.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ 0-0 ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ -ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ 2-0 ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ 2-1 ΕΝΩΣΗ ΠΑΡΓΑΣ -ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 0-3 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 4 ΑΓΩΝΕΣ) 1.ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ 12 12-1 2.ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 12 9-1 3.Α.Ο.ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ 10 9-1 4.ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ 9 10-3 5. Α.Ε.ΠΡΕΒΕΖΑΣ 7 10-2 6. ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ 6 4-4 7. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ 6 7-5 8.ΑΕΚ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ 6 7-7 9.ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ 4 5-6 10.ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ 4 3-6 11.ΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 3 4-5 12.ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ 1 3-6 13. ΕΝΩΣΗ ΠΑΡΓΑΣ 1 1-12 14. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ 0 3-15 15. ΔΟΞΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ 0...

Αναδημοσίευση από  palo.gr  και  srortanthoussa.