Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή

Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2012

Αχέρων Καναλακίου - Απόλλων Πάργας 0-6.

Απόλλων Πάργας απο άλλο πλανήτη.
Π.Α.Σ. Αχέρων Καναλακίου - Α.Σ. Απόλλων Πάργας 0-6.

Φανταστική η ομάδα μας στο ντέρμπι του δήμου μας. Εκλπληκτικό ποδόσφαιρο με τους ποδοσφαιριστές μας να θυμίζουν ''λιοντάρια!'' και οι 14! Ο Απόλλων Πάργας ηταν κυριάρχος σε ολη την διάρκεια του παιχνιδιού χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα απο τον Π.Α.Σ. Αχέρων. Πάρα πολλές χαμένες ευκαιρίες και 6 φανταστικά γκόλ για την ομάδα μας. Στο 17' ο Σάκης Μηλιώνης άνοιξε το σκόρ για την ομάδα μας με πολύ ωραίο πλασέ μέσα στη περιοχή. Απο εκεί και πέρα ο Απόλλων δεν σταμάτησε να πιέζει και στο 29' ο Χρόνης Τόρρες με εκπληκτική κεφαλιά έκανε το 0-2 μετά απο σέντρα του Θόδωρη. Λίγο πρίν σφυρήξει το τέλος του 1ου ημιχρόνου ο διαιτητής της αναμέτρησης κ. Γεράσιμος Ντίτσος ο Θανάσης Βέκιος μετά απο 1-2 με τον Λιάλιο βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Π.Α.Σ. Αχέρων Τζίμα και τον πλάσαρε ειδανικά ''κλείνωντας'' το ημίχρονο με το σκόρ να είναι 0-3! Η μόνη άτυχη στιγμή για την
ομάδα μας ηταν οταν στο 32' ο Δημήτρης Βάσιος τραυματίστηκε στο γόνατο και έγινε αλλαγή απο τον καταπληκτικό Ηλία Λιάλιο που απ'όταν μπήκε έκανε πράγματα και θαύματα! Η ομάδα μας με το μυαλό στο κεφάλι μπήκε ακόμα πιο δυνατά στο 2ο ημίχρονο και στο 51' με μια φανταστική εκτέλεση φάουλ του Μάριου Μπεκιάρι απο τα 25 μέτρα έγινε το 0-4! Απο εκεί και πέρα ανέλαβε ο Ηλίας Λιάλιος! Στο 56 πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με φανταστικό εξωτερικό σουτ έκανε το 0-5! Δεν είχε πει την τελευταία του λέξη όμως. 3 λεπτά αργότερα πάλι πέρασε 3 αντιπάλους και με πολύ ωραίο πλασέ σην απέναντι γωνία έκανε το τελικό 0-6! Απο εκει και πέρα ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και ο Απόλλων Πάργας έκανε κατοχή μπάλας.