Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή
Για αναρτήσεις και διαφωνίες επώνυμα στη διεύθυνση tessas@freemail.gr

Πέμπτη 3 Οκτωβρίου 2013

Πάργα ποδόσφαιρο.

Ένωση Πάργας - Αετός Αγίας 2-0.

Η πρώτη νίκη της ομάδας μας στο φιλικό αγώνα με σκόρερ τους Φίλιππο Πετρονανο και τον Παππα Γιώργη. Ιστορικός αγώνας για το γειτονικό σωματιο που μετά από 11 χρόνια επανήλθε στο τοπικό πρωταθλημα. Ευχόμαστε σε όλους καλή χρονιά.

Απόλλων Πάργας - Ελπίδες Οδυσσέα 0-2.

Σε ένα κακό παιχνίδι που έγινε στο δημοτικό γήπεδο Πάργας για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις 2 εστίες, Οι Ελπίδες Οδυσσέα με 2 ευκαιρίες κατάφερε και έφυγε με το διπλό από τη Πάργα. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό ο Ορφανός μετά από τραγικό λάθος της άμυνας του Απόλλωνα. Και το τελικό 0-2 σημείωσε ο Γαζής στο 83'. Με εντεκάδα ανάγκης ο Απόλλωνας είχε την κατοχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα αλλά ήταν ανούσιος στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού. Το ίδιο και η φιλοξενούμενοί ευτύχισαν να πάρουν το τρίποντο
Σίγουρα χρειάζεται χρόνος ώστε η ομάδα να βρει τα πατήματα της στον αγωνιστικό χώρο ώστε να έρθουν και τα πρώτα θετικά αποτελέσματα. Η καλοκαιρινή περίοδος στη Πάργα δυσκολεύει την προετοιμασία της ομάδας με αρκετούς ποδοσφαιριστές να μη κάνουν καλή προετοιμασία λόγω άλλων υποχρεώσεων. Οπότε υπομονή και διοίκηση και ποδοσφαιριστές είναι σίγουροι ότι η ομάδα θα ανεβάσει ρυθμούς με καλύτερες εμφανίσεις.
Δήλωσε μεταξύ άλλων ο ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα Πάργας Νίκος Μάρκος.

Πηγή: Αναδημοσίευση από  Ένωση Πάργας Fanclub και srortanthoussa.