Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή

Παρασκευή 16 Μαΐου 2014

2ος ο Απόλλων Πάργας στον τελικός του παιδικού πρωταθλήματος.

Συναρπαστικός ο τελικός του παιδικού πρωταθλήματος
της ΕΠΣ – Πρωταθλήτρια η ΑΕ Πρέβεζας.

Η ΑΕ Πρέβεζας κατέκτησε το παιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, για τη σεζόν 2013-14, επικρατώντας στη διαδικασία των πέναλτι (1-1 καν. διάρκεια, 4-2 πεν.) του Απόλλωνα Πάργας, σε έναν συναρπαστικό τελικό στο «Αθανασία Τσουμελέκα», που θαύμασαν οι φίλαθλοι και των δύο ομάδων (περίπου 350 άτομα βρέθηκαν στις εξέδρες). Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο 10', με πλασέ του Ντοματά. Στο 29' ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι (χέρι ο Μπακόλας εντός περιοχής), ωστόσο ο Ζέρης που ανέλαβε την εκτέλεση «νικήθηκε» από το Βασιλάκο, ο οποίος απέκρουσε τη μπάλα.
    Οι Παργινοί δεν παράτησαν το ματς και ισοφάρισαν στο 7ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ευαγγέλου.
Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι, όπου η Ένωση ήταν πιο ψύχραιμη.
Για την Ένωση εκτέλεσαν πέναλτι οι:
Κουτρούμπας (γκολ), Γκούρας (γκολ), Λεόπουλος (απεκρ.), Κανιώρης (γκολ), Ντοματάς (γκολ)