Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή
Για αναρτήσεις και διαφωνίες επώνυμα στη διεύθυνση tessas@freemail.gr

Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014

Πάργα ποδόσφαιρο.

Παρουσία του αντιδημάρχου Πάργας κ. Κ.Σπανού του προέδρου Τ.Δ Πάργας  Παπανικολάου του προέδρου του Τ.Σ Θεμέλου και αρχηγού της ομάδας ΑΘ. Μηλιώνη και ολόκληρου του Δ.Σ του Απόλλων Πάργας την παρασκευή 12/9 στο στάδιο Πάργας έγινε ο αγιασμός της ομάδας για την νέα ποδοσφαιρική σαιζόν. Στη συνέχεια ακολούθησε ελαφρά προπόνηση των παικτών από το προπονητικό τιμ της ομάδας μας. Τα μέλη και το Διοικητικό Συμβούλιο εύχονται καλή αγωνιστική χρονιά, σε όλα τα τμήματα του Απόλλωνα και συνέχεια στις επιτυχίες των προηγούμενων ετών.

Χωρίς να συνάντησή προβλήματα η ομάδα του Απόλλων Πάργας ξεκίνησε νικηφόρα της φετινές της υποχρεώσεις και για το κύπελλο κέρδισε την Αναν. Αχερουσίας  με 5-2. Τα τέρματα για την ομάδα της Πάργας πέτυχαν Βάσιος  Μ΄Παπαδόπουλος, Σιδέρης, Γκόγκα είχε προηγηθεί αυτογκόλ
Για την Αχερουσία τα γκολ πέτυχε ο  Τζίμας.

Περισσότερο έτοιμη φάνηκε η ομάδα του Αγγ Μπέκα Εν Πρέβεζας που με δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο κέρδισε την ομάδα της Εν Πάργας στο γήπεδο Πάργας με σκορ 4-0 με τέρματα που πέτυχαν Κολοβός σο 37 και 43 λ. Ο Ζέρης  στο 49 έκανε το 0-3  με αυτογκόλ έγινε το τελικό 0-4
Η ομάδα της Πάργας έδειξε καλά στοιχεία άλλα δεν ήταν ακόμη έτοιμη μια και βρίσκεται στην αρχή της προετοιμασίας της. Στον αντίποδα η Εν Πρέβεζας φάνηκε έτοιμη και σαν ομάδα με καλή κυκλοφορία της μπάλας έδειξε ότι θα είναι μια πρωταγωνίστρια  ομάδα στο πρωτάθλημα της Α ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδα. Δείτε Φώτο από τον αγώνα.

Άτυχος στάθηκε ο Αετός Αγιάς μέσα στο Παλαιό για την Α Φάση του κυπέλου ο όποιος έχασε με σκορ 3-1 στην παράταση.. Ο Αετός μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και έτσι κατάφερε να προηγηθεί στο 7 λεπτό με γκολ του Φ.Ρούση. Στην συνέχεια του παιχνιδιού όμως η ομάδα του Πάλαιρου κατάφερε να ισοφαρίσει και έτσι το παιχνίδι να φτάσει στην παράταση όπου εκεί ο Αετός που ήδη έπαιζε με 10 παίχτες έπειτα από την αποβολή του Αλέξη Σκάρπου στο 50 λεπτό, να μην αντέξει την πίεση του αντιπάλου, και να δεχτεί ακόμα 2 γκολ και να έχουμε το τελικό 3-1, και την ομάδα του Αετού εκτός από την επόμενη φάση του Κυπέλου!!

Πηγή: Αναδημοσίευση από το blog     srortanthoussa.