Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή
Για αναρτήσεις και διαφωνίες επώνυμα στη διεύθυνση tessas@freemail.gr

Τρίτη 17 Μαρτίου 2015

Αστερας Ανθουσας -Αεν Σαμψουντας 4-2.

Στο Στάδιο Πάργας η ομάδα του Αστέρα Ανθούσας μπήκε δυνατά στον αγώνα και κατάφερε να πετύχει τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα .
Στο 24ο λεπτό ο Μήτσουλης με πλασέ έκανε το 1-0 αλλά πριν ακόμα κοπάσουν τα πανηγύρια η Αεν ισοφάρισε με τέρμα που πέτυχε ο Κατσάνος στο 25 ανατροπή του Κατσιαούνη με το κ Ριππη να δείχνει το σημείο του πέναλτι και τον Δέσκα να πετυχαίνει το 2ο γκόλ.
Στο 45 λεπτό πλασέ του Μήτσουλη και 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Με την έναρξη του β ημιχρόνου η ομάδα της Αεν  προσπάθησε να μειώσει το σκορ αλλά δεν το κατάφερε όταν σε σουτ του Μ Γεωργιάδη η μπάλα πέρασε λίγο άουτ αντίθετα η ομάδα του Αστέρα με ατομική προσπάθεια του Δέσκα και υποδειγματικό πλασέ πέτυχε το 4-1, το τελικό 4-2 έκανε ο Ορέστης Βαγγέλης.

Πηγή: Αναδημοσίευση από το blog   srortanthoussa.