Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή
Για αναρτήσεις και διαφωνίες επώνυμα στη διεύθυνση tessas@freemail.gr

Τρίτη 22 Νοεμβρίου 2016

Αχερουσία - Εν. Πάργας, ο Κοντοδήμας έδωσε την νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις.

Μεγάλη νίκη για την Αναγέννηση Αχερουσίας στο τοπικό ντέρμπι με αντίπαλο την Ένωση Πάργας με σκορ 3-2. Η Αναγέννηση μπήκε δυνατά στο παιχνίδι για να βάλει το πρώτο γκολ αλλά από μία αδράνεια της άμυνας έγινε το 0-1 με σκόρερ τον Βασιλείου στο 11' λεπτό. Η Αχερουσία πίεζε για την ισοφάριση η οποία ήρθε  με ένα καταπληκτικό γκολ του μικρού Πλιακα με σουτ έξω από την περιοχή το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.  Στο δεύτερο η Αχερουσία μπήκε πάλι δυνατά και μετά από ωραία ενέργεια έγινε το 2-1 με σκόρερ τον Τζίμα Ευάγγελο στο 60' λεπτό. Στο 89' λεπτό η Ένωση έφερε το ματς στα ίσια μετά από μια στημένη φάση  και κεφαλιά του Σερίφη Μ. έγινε το 2-2. Αλλά τον τελευταίο λόγο τον είχε η Αχερουσία και στο 93' λεπτό  μετά από μια ωραία ενέργεια του μικρού Λεωνίδα Κωστουλα και εκτελεστή όπως πάντα τον Ηρακλή Κοντοδήμα το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Αχερουσία, (Βασιλάκης ) Παντας Φαρμάκης Ράπτης Τσαβέλης Κ Κοντοδήμας Δ. Πλιακας Κοντοδήμας Η Μπακίας Τζίμας Τσάβος Λουκουμης

Ένωση Πάργας,  Λουκούμης Λιάλιας Ντόκος Βαγγέλης Χαλκής Παππάς Βασιλείου Ντάλλας Δημόπουλος Τζανής Σερίφης Μ.

Πηγή: Αναδημοσίευση από το blog  srortanthoussa.