Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή
Για αναρτήσεις και διαφωνίες επώνυμα στη διεύθυνση tessas@freemail.gr

Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017

ΑΕΝ Σαμψούντας - Αετός Αγιάς

Ξεκίνησε η πρεμιέρα του πρωταθλήματος με την ομάδα του Αετού Αγιάς να μην στέκεται πολύ τυχερή στην 1η αγωνιστική...Στον εκτός έδρας αγώνα με την ΑΕΝ Σαμψούντας παρόλο που ο Αετός Αγιάς είχε πολλές ευκαιρίες να σκοράρει η τύχη δεν τον βοήθησε με αποτέλεσμα να πάρει 1 βαθμό από την ισοπαλία που έληξε με σκορ 2-2...Η ομάδα της Σαμψούντας ανοιξε το σκορ με απευθείας χτύπημα φάουλ στο 22´όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου...Ο Αετός Αγιάς μπήκε πολύ δυνατά στο 2ο ημίχρονο με αποτέλεσμα ο Ηλίας Λιάλιος στο 58´να σκοράρει με δυνατό σουτ και να κάνει το 1-1...Η ομάδα της Σαμψούντας σκόραρε ξανά στο 81´ με αντεπίθεση μετά από μεγάλη πίεση του Αετού Αγιάς κάνοντας έτσι το 2-1 αλλά μερικά λεπτά αργότερα με φοβερό χτύπημα φάουλ του Ηλία Λιάλιου το σκορ έγινε 2-2...ο Αετός Αγιάς στην συνέχεια είχε και άλλες ευκαιρίες για να κάνει την ανατροπή αλλά το σκορ παρέμεινε 2-2.

Πηγή: Αναδημοσίευση από τη σελίδα  ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ FUN PAGE στο Φεισμπουκ.